Ta ruaj informacionin? Forumi Kultura Kuzhina shqiptare dhe e huaj Gatime te jugut. Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej Tema: Gatime te jugut. Gatime te jugut. Ne kete teme po shkruaj disa receta ku mund te gatuani ushqime nga jugu i Shqiperise. Pesh me arra e hudhra. Peshku i pastruar dhe i lare pritet ne copa racioni, lyhet me miell dhe skuqet.

Ne lyren e mbetur skuqet miell sa te zverdhet, shuhet me uthull, leng peshku ose uje, shtohen hudhra, arra te shtypura ne havan, kripe, piper, gjethe dafine dhe zihet pak sa te behet nje salce me trashesi mesatare. Per persona duhen: Peshka racione, vaj per skuqje filxhane kafeje, miell 3 luge, uthull nje filxhan kafeje, hudhra thejpinj, arra te qerruara nje dore, kripe, piper, dhe 1 gjethe dafine.

Pace me veze keoket e bagetive te trasha pastrohen, cahen, lahen me uje te ftohte te rrjedhshem dhe zihen sa te ndahet mishi nga kocka. Gjate zjerrjes hidhet kripe, piper gjethe dafine qe mishi te marre shije.

Pasi te kene zjerre mishi pastrohet nga kockat, pritet ne kubike te vegjel dhe hidht ne tenxhere, ku perzihet me hudhra, spec te kuq e uthull, pastaj rregullohet shija me kripe, hidhet leng nga i kokave, deri sa te jene mbuluar copat e mishit, peberja perzihet dhe hidhet ne tave. Ne nje ene te vogel rrihen vezet me niseshte dhe pak leng nga i kokave, i hidhet taves, qe sperkatet me lyre dhe piqet ne furre.

Estella, nuk di c'te bej, te te shaj apo lavderoj. Te te shaj qe me hape oreksin e po me ben te jargavitem apo te te lavderoj qe me hape oreksin lol e do me besh te ha peshk me arra e hudhra kete weekend. Edhe receta te tjera do te vijne me pas kuqalashe do i bej gjithe forumistat ti kerkojne mamave apo grave apo te dashurave te gatuajne ose do te hyjne vete ne magje.

Degjoni - une jam amator ne gatim por recatat shqiptare me kane acaruar nervat perhere. Me fal Estela per menyren se si po flas. Te faleminderit Ps; Here tjeter kur te kem kohe do te shkruaj disa receta, per vegjetarianet,shume praktike nga guzhina franceze Nuk e di n. Shumica e peshqve gatuhem me gjithe koke. Sa per prerjen, varet nga madhesia e peshkut.

Pastaj kur peshku qerohet i cahet barku per tja nxjerre te gjitha te brendshme qe keshtu peshku domsodo qe pritet horizontalisht.

Uh harrova, temperatura normale e pjekje eshte grade, por sigurisht qe ne shqiperi varet nga tensioni.

Tespishte Tradicionale 🎊

Peshku dhe mishi sa me ngadale te piqet ne furre aq me i dergjur dhe i shijshem behet. Per sa i perket skuqjes temperatura duhet te jete grade qe peshku te piqet shpejt dhe te mos marri shume vaj.

Patatet e skuqura dhe ato duhet te skuqen ne nje temperature grade per arsye qe ato te mos pijne shume yndyre.B Piceri xhomlliku ndodhet ne xhamllik. B Pizza kinosudio hallall ndodhet ne rrugen aleksander moisiu prane kopshit B Fast food piceri kreperi jona ndodhet ne qytet studenti,tirane.

B Freskine dhe cmimet me te lira se kudo i gjeni vetem ne dyqanin tone. B Piceri gloria ndodhet shume prane pazarit te ri dhe ofron nje kuzhine tradicionale italiane te nderthurur me ate shqiptare me nje sherbim perfekt.

B Me pikat e saj ne tirane dhe durres, me nje staf profesional dhe produkte cilesore, ju ofron nje sherbim te perkryer te picave, sanduicave, krepave te embla dhe te kripura, etj. B Take out landi ndodhet ne rrugen e elbasanit dhe ofron sufllaqe,sandwich,doner etj te mrekullueshem me nje cilesi teper te mire dhe sherbim mjaft te mire me cmime teper te arsyeshme. B Pizza time eshte nje piceri qe ndodhet ne qender te tiranes. Gatimet tradicionale te veriut per evente ne ndryshme si dhe per ju qe kerkoni momente te kendshme mund te gjeni gjithashtu vjersha per vitin e ri gatime tradicionale tiranase lokalet me te bukura ne tirane restorante ne tirane per ditelindje lokal me muzik live fast food 24 ore tirane sherbim taxi gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia gatimet tradicionale te veriut pishina dimerore ne tirane gatime tradicionale te shqiperise te jugut.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 3 lexues 0 njoftime ne pritje. Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit.

A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni!

Giuvarlakia ( pjatë tradicionale greke)

Publiko Njoftim.Perbersit: 4 kg speca te ajvarit 2 kg domate thelpinje hudher 1 tufe magdanoz 2 luge krip 4 luge sheqer ml vaj 50 uthull 2 feferona speca djeges Udhezimet: Specat i pjekim ne pllake,i qerojme dhe grijme ne copeza,jo….

Te gjithe hezitojme ta bejme kete specialitet per shkak te kohes se gjate te zierjes, kostos etj. Me kete recete nuk do te hezitoni sepse do te mbushni disa kavanoze me pingjure per aq kohe sa do te zienit nje gjelle…. Perbersit: 10 kg speca te kuq 5 kg domate te kuqe 5 patellgjane 5 karrota 4 luge krip ose sipas shijes 4 luge sheqer 1 luge uthull ml vaj o i o i o i o i o i o….

Perbersit: 1 kg speca mesatare 4 patate gr mish I bluar 1 qepe 1 thlep hudher 1 karrote Melmesa krip,piper I zi,piper I kuq,vegete ml salce domatesh Udhezimet: Ne nje ene grijme qepen imet,fergojme derisa te zbutet qepa Shtojme….

Shtohet kripa dhe mielli gradualisht derisa te behet nje brume qe nuk ngjitet…. Eshte i shpejte, i shendetshem dhe shume i shjijshem Ne nje ene pak me te thelle….

How to write letter to settle a loan

Ne nje tenxhere, shkrijme…. I qerojme lekurat nga pjesa jeshile duke….

Pispili me lakra te egra – GATIME KORÇARE

Presim buken si ne figure. Shtojme te gjithe perberesit duke i shperndare ne menyre…. Facebook Twitter Instagram Pinterest Rss. Latest Posts.B Piceri xhomlliku ndodhet ne xhamllik. B Pizza kinosudio hallall ndodhet ne rrugen aleksander moisiu prane kopshit B Fast food piceri kreperi jona ndodhet ne qytet studenti,tirane.

B Freskine dhe cmimet me te lira se kudo i gjeni vetem ne dyqanin tone. B Piceri gloria ndodhet shume prane pazarit te ri dhe ofron nje kuzhine tradicionale italiane te nderthurur me ate shqiptare me nje sherbim perfekt. B Me pikat e saj ne tirane dhe durres, me nje staf profesional dhe produkte cilesore, ju ofron nje sherbim te perkryer te picave, sanduicave, krepave te embla dhe te kripura, etj.

B Take out landi ndodhet ne rrugen e elbasanit dhe ofron sufllaqe,sandwich,doner etj te mrekullueshem me nje cilesi teper te mire dhe sherbim mjaft te mire me cmime teper te arsyeshme.

B Pizza time eshte nje piceri qe ndodhet ne qender te tiranes. Gatime tradicionale te tiranes per evente ne ndryshme si dhe per ju qe kerkoni momente te kendshme mund te gjeni gjithashtu vjersha per vitin e ri gatime tradicionale tiranase lokalet me te bukura ne tirane restorante ne tirane per ditelindje lokal me muzik live fast food 24 ore tirane sherbim taxi gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia gatimet tradicionale te veriut pishina dimerore ne tirane gatime tradicionale te shqiperise te jugut.

Identifikohu Regjistrohu!

Ju njohim me kuzhinën tradicionale të Durrësit

Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online.

Opsione Publiko Njoftim 3 lexues 0 njoftime ne pritje. Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit. A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.B Piceri xhomlliku ndodhet ne xhamllik. B Pizza kinosudio hallall ndodhet ne rrugen aleksander moisiu prane kopshit B Fast food piceri kreperi jona ndodhet ne qytet studenti,tirane.

B Freskine dhe cmimet me te lira se kudo i gjeni vetem ne dyqanin tone. B Piceri gloria ndodhet shume prane pazarit te ri dhe ofron nje kuzhine tradicionale italiane te nderthurur me ate shqiptare me nje sherbim perfekt.

B Me pikat e saj ne tirane dhe durres, me nje staf profesional dhe produkte cilesore, ju ofron nje sherbim te perkryer te picave, sanduicave, krepave te embla dhe te kripura, etj. B Take out landi ndodhet ne rrugen e elbasanit dhe ofron sufllaqe,sandwich,doner etj te mrekullueshem me nje cilesi teper te mire dhe sherbim mjaft te mire me cmime teper te arsyeshme.

Memperkuat sinyal lcd sharp aquos

B Pizza time eshte nje piceri qe ndodhet ne qender te tiranes. Ushqime tradicionale shqiptare per evente ne ndryshme si dhe per ju qe kerkoni momente te kendshme mund te gjeni gjithashtu vjersha per vitin e ri gatime tradicionale tiranase lokalet me te bukura ne tirane restorante ne tirane per ditelindje lokal me muzik live fast food 24 ore tirane sherbim taxi gatimet tradicionale te shqiperise se mesme wikipedia gatimet tradicionale te veriut pishina dimerore ne tirane gatime tradicionale te shqiperise te jugut.

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Rregullat - Reklama - Rreth nesh - Publiko Njoftim. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Opsione Publiko Njoftim 3 lexues 0 njoftime ne pritje. Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit. A keni ndonje gje per te shitur? Shisni online falas. Eshte me e lehte se sa mendoni! Publiko Njoftim.You can follow any responses to this entry through the RSS 2.

You can leave a response or trackback to this entry from your site. Eshte disi e veshtire te ndash traditen e Skraparit nga zona te tjera perreth, por ajo qe na mjaftoi eshte qe tju ofrojme kete link me disa nder gatimet me tipike ne Skrapar, disa tradicionale, disa me te perdorura qe mbarten nga zona perreth.

Keshtu skrapari. Shenim: Imazhi qe shoqeron kete postim eshte nje shtepi karakteristike e Skraparit nder vite. Kulac me mish Pule persheshieshte nje pjate tradicionale, nuk mungon kur ka miq ne shtepine e Skrapalliut, kjo pjate nder elementet e vecante ka zimbricen, lengun e mishit te pules, qepen dhe gjalpin.

Oshmari, eshte nje gatim tradicional shume i rende ne stomak por mjaft i perdorur ne zona vecanerisht gjate periudhes se dimrit, eshte nje permbajtje me miell te zverdhur, gjalp dhe kripe.

Behet me mish lope, vici apo edhe dhie. Pasi theret mishi pritet ne rripa, te cilet vishen me ereza, rigon, kripe. Sekreti eshte tek tharja duhet te thahet ky mish i prere ne rripa ne nje dhome ku ka sobe me dru prane.

Brenda 20 diteve tharja behet e plote, me pas kete mish mund ta ruash per gjithe kohen por te duhet nje mjedis me ajrosje. Eshte tejet i shijshem.

gatime tradicionale te tepelenes

Reshedi quhet nje prej gatimeve te tjera tipike ne zonen tone. Gatimi i embel bazen e ka tek perdorimi i gjalpit, niseshtese dhe sheqerit. Eshte shume i perdorur vecanerisht ne prag vjeshte dhe dimer. Mesnik quhet keshtu nje tjeter gatim tipik zonal. Eshte nje byrek por qe brendi te tija ka copa mishi por jo mish dokudo, eshte pikerisht mishi i kokes se qingjit qe ne tradite quhen ashklat e kokes dhe qe i jep lezetin ketij gatimi.

Qumeshtori, ne gjenezen vendase ky gatim ne fakt e ka prejardhjen nga rituali i fshatareve perreth Skraparit te cilet ne rast se lopa bente vic, qumeshtin e pare qe ajo prodhonte te thene ndryshe kulloshta ma mjaft kalori kjo e fundit e benin qumeshtor.

Gatimi ne thelb eshte nje perzjerje me baze mielli, veze dhe qumeshti. Jane te pranishme ne cdo shtepi Skrapalliu ne sezonin kur gjethet e rrushit ende nuk jane trashur ne kercell.

Japan auction parts

Keto gjethe zjejne ne uje te valuar dhe me pas i nenshtrohen nje procesi te mbushjes me oriz te zjere, perzjere me erza si zimbrice etj. Eshte nje gatim joshes i cili behet me te brendshmet e qingjit. Keto te fundit pasi lahen, grihen ne copeza dhe zjejne. Me pas ato futen ne nje varg ne nje hell apo lidhen ne forme te tille si kolane dhe me pas piqen.

Hmmm shija???? Fantastike, na besoni! Ashureja, eshte nje gatim i embel tipik per zonen tone madje edhe nje element simbolike e besimit dominues ne Skrapar, bektashi. Eshte nje gatim me baze grure, niseshte dhe Sheqer.

Veza ne Kaci. Te vjetrit ne Skrapar e konsideronin si gatimi i fukarait kjo per shkak se sdo shume mund per tu bere. Por ne fakt shija i referohet menyres se si behet ky gatim.

Keshtu pjekja e vezes duhet te behet direkt ne prush te nje zjarri dhe veza hidhet ne kacine e oxhakut pa asnje pike vaji ne te.Pjese kryesore e kesaj veshje eshte kemisha e gjate, me menge te gjata, te gjera ose te ngushta.

Ne mes ajo shtrengohej nga nje brez leshi me ngjyra te ndryshme dhe shoqerohej ne pjesen e perparme nga nje perparse e leshte ose e pambukte me madhesi e zbukurime qe ndryshonin nga njera krahine ne tjetren.

Ne stinen e veres, ne pjesen e siperme gruaja e veshur me kete kemishe mbante nje jelek, kurse ne dimer siper tij shtohej edhe nje mintan me menge te gjata si dhe nje xhoke prej shajaku.

How to increase testosterone levels naturally with food

Gjatesia, ngjyra dhe zbukurimi i xhokes ndryshonte veeanerisht nga pozita gjeografike apo zhvillimi i krahinave ku mbahej kjo veshje, duke krijuar keshtu vecori te shumta lokale.

Ky variant ishte i perhapur ne disa fshatra te rrethit te Pukes, ne Malesine e Gjakoves rrethi Tropojene disa fshatra te rrethit te Hasit, si dhe ne disa fshatra te Rrafshit te Dukagjinit Kosove. Futat kishin forme katerkendeshi, gjithashtu edhe ne keto krahina ajo qe vihej perpara ishte me e madhe se e pasmja. Si ne variantin e dyte edhe ne te tretin, ato prej leshi pelqeheshin ne ngjyra te erreta te zeze, kafe ose vishnje.

Pjese kryesore ne kete tip veshje eshte nje lloj fundi i gjere, me pala te vogla. Nen te vishej nje kemishe e ngushte, kurse ne pjesen e siperme vishej jeleku dhe nje si fanelle me menge te ngushta. Ne fshatrat e krahines se Zadrimes mbahej nje variant mbeshtjellese palat e se ciles vendoseshin vetem ne pjesen e pasme te trupit. Zakonisht ajo kishte ngjyre te zeze. Ne disa fshatra te Pukes dhe te Malesise se Gjakoves, mbeshjellsa, e cila zakonisht kishte ngjyre vishnje ose te gjelber dhe me rralle ngjyre vjollce, kishte nje pamje mjaft elegante dhe shoqerohej me corape te leshta te zbukuruar me disa motive disa ngjyreshe.

gatime tradicionale te tepelenes

Ndersa varianti i mbajtur ne disa fshatra te krahines se Lumes Kukes dhe ai i mbajtur ne Shishtavec Kukes shoqerohej me mbathje te gjata, kembezat e te cilave beheshin te gjera dhe prej leshi me ngjyra te ndryshme. Emertimi i ketij tipi percaktohet nga nje lloj pantallonash shume te gjera dhe me ngjyre te zeze.

Amd ryzen hackintosh catalina

Ne pjesen e siperme te trupit grate e veshura me brekesha vishnin kemishe te shkurter, jelek ose mitan. Ne kembe mbathnin corape leshi me shume ngjyra. Gjithnje mbi brekesha ne pjesen e perparme vishej edhe nje perparese prej leshi e zbukuruar me kuadrate disa ngjyreshe.

Ndersa ne koke mbanin shamia shume ngjyreshe te lidhura nen gushe, pa i palosur ne forme trekendeshi. Ne fakt kjo veshje eshte futur ne perdorim nga fillimi i shek. Edhe kjo veshje burrash kete emertim e merr nga nje lloj fundi i bardhe, i bere me pelhure pambuku dhe me shume rrudha. Nen kete fund mbatheshin te mbathura te gjata, mbi te cilat nga nyje e kembes e deri tek gjuri visheshin kallei prej shajaku. Ne disa raste keto zgjateshin deri ne rreze te kofsheve, prandaj dhe quhen kofshare.

Ne pjesen e siperme vishej nje kemishe e shkurte me menge te gjera, jeleku dhe mengorja ne menyre te varura pas. Ne bel vinin nje brez te gjere leshi, mbi te dhe nje tjeter prej lekure te zbukuruar mbi te cilin futeshin e vareshin armet e brezit. Ne stinen e ftohte pjese e kesaj veshje ishte edhe flokata e leshit. Ndonse ne koke vihej nje feste e bardhe me nje thumb ne mes. Deri ne fillim te shek.

XX kjo veshje eshte mbajtur ne te gjitha trevat shqiptare, qe nga Kosova e deri ne Cameri. Pjeset me te rendesishme te kesaj veshje per burra jane; kemisha e me ngjyre te bardhe si dhe dollama ose cibuni i gjate prej shajaku. Ne stinen e veres ne vend te dollames vishej nje lloj xhamadani prej shajaku.

Nen kemishe visheshin mbathje te gjata te shoqeruara me kelleinje. Dollama apo cibuni paraqitet me disa ndryshime ne zona te ndryshme.

Diku ishte e gjate deri mbi gju, diku tjeter deri ne pulpet e kembes. Diku me ngjyre te bardhe dhe e zbukuruar me gajtane te zinj, e diku me ngjyre te zeze.

gatime tradicionale te tepelenes

Mbas Luftes II Boterore ky tip veshje u zevendesua me veshjen me tire. Dollama vazhdoi te mbahet si veshje ceremoniale e veshur mbi tire ose perdoret ne raste kuvendesh. Elementi me tipik i kesaj veshje jane tirqet te cilat kane formen e pantallonave te ngushta prej shajaku me te shumten e rasteve te bardhe dhe me rralle te zi ose te murme. Pergjithesishte ato lidhen poshte belit ne kerdhokell shoqeruar edhe me nje brez te lesht me vija disangjyreshe.

Ne pjesen e siperrme vishej nje kemishe me menge te gjata, jelek pa menge dhe xhamadan me menge te gjata, te dy prej shajaku.


Replies to “Gatime tradicionale te tepelenes”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *